Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 11. 2013

Marie Fikáčková

 

Marie Fikáčková, rozená Schmidlová, nar. 9.9.1936 v Sušicích, byla česká zdravotní sestra a vražedkyně. životní číslo 37/10, v době vražd nedosáhla ani k prvnímu devítiletému duchovnímu cyklu.

fikackova--radix.jpg

V roce 1955 vystudovala Střední zdravotní školu v Klatovech. Od roku 1957 pracovala jako zdravotní sestra na novorozeneckém oddělení sušické nemocnice. Pro její pracovní morálku se zvažovalo její zařazení do funkce vrchní sestry.

Motivem jejího jednání byla nenávist k plačícím dětem. Do protokolu doslova uvedla: "Bití dětí jsem dělala v době, když jsem měla dostat menstruaci, anebo v průběhu menstruace, neboť mě rozčiloval pláč dětí, což ve mně vzbudilo úplnou nenávist k dětem". Soudní psychologové a psychiatři ji shledali jako příčetnou, avšak se sklony k depresím, hysterii a k nekontrolovaným výbuchům vzteku. Vyšetřovali dokonce sdělila, že by udeřila i vlastní dítě, kdyby ji svým křikem uvedlo do stavu podráždění.

Z těchto zjištění lze usoudit, že fyzicky napadala zpravidla plačící děti, které nemohla utišit. I způsob útoku odpovídal nezvládnutému výbuchu vzteku hysterickému záchvatu. Jak uvedla: „při stisknutí hlavičky dítěte jsem cítila, jak se mi prsty boří do hlavičky, ale necítila jsem v tomto okamžiku žádné praskání lebečních kostí, pouze jsem cítila, že hlavičku mačkám a že tato povoluje. Po krátkém rozrušení jsem se uklidnila a pracovala jsem dále ve skládání plen na inspekční místnosti."

 Ona měla studovat něco úplně jiného, než na zdravotní sestru, mohla být úspěšná a populární /LUNA v 10.domě/ i podle MOZAIKY KARMY mohla dosáhnout úspěchy, když se odpoutá od matky a jde svou nezávislou cestou, nebo když vládnoucí společenské poměry ji nesvazují /URAN v 9.domě - táhne do ciziny/. Jedná se o noční horoskop, ve kterém Luna nad obzorem je ve velice výhodném postavení.

 

 SLUNCE opozice SATURN - je velice náročný aspekt Slunce v Panně je samo o sobě perfekcionista, puntičkářské, a když ho chce ještě Saturn nešetrně ukáznit je to fakt ke zbláznění.

Podobnou opozici má Ota Pavel, taky ha hlavní ose,John Nash, matematik, /ve složce zdravotní astrologie/

Jižní Měsíční Uzel na Luně - v 10.domě, ve vibračním poli Kozoroha, jako dítě brzo přišla na to čím by chtěla být. Normálně měla být hrdá na svého otce, s tímto postavením Dračího ohonu, ale obraz otce v horoskopu má dost narušený /Slunce v konjunkci s Neptunem, opozice na SATURN/. Otec, který je nespokojen se svým životem, nebo se nedokázal přijmout, přísný, náročný. Ať se dítě snaží sebevíc, otci se nezavděčí. Nedostane uznání a respekt, takže se nemůže zdravě vyvíjet. Dítěti proto chybí důvěra v  sebe sama  i v tvořivý mužský princip. Je to o tolik závažnější napětí, protože probíhá mezi kardinálními domy, mezi 1. a 7.domem.Nebo možná otec zcela chyběl z jejího života.

Luna - Venuše = obraz matky, napětí, určitě měla pocit, že nebyla nikdy milována jako dítě. Matka sice měla na ni velký vliv, citlivě reagovala na to, jak její matka žila a jaké měla problémy. S Lunou v Blížencích určitě vnímala matku jako ženu komunikativní, zvídavou, ale taky jako ženu těžko polapitelnou, která dítěti neustále kamsi uniká. V napětí na Venuši - rozpor mezi svou emocionální a ženskou stránkou osobnosti.Napětí mezi těmito dvěma citovými planetami naznačuje vždy problémy s vlastní ženskostí a strach z toho, mít děti. Obě planety jsou ve vzdušném znamení, kde city a emoce jsou povrchní, chybí skutečná citlivost a senzitivita, s takovým horoskopem nesměla vůbec dělat zdravotní sestru, a vůbec ne u dětí.

LILITH v napětí na Pluto - Nechtěla krvácet a poddat se tak měsíčnímu vlivu. Lilith nenáviděla svou krev, nesnášela děti. V napětí na Pluto v 11.domě - 11.dům  nějaké společenství, kolektiv. tady nenávist směřovala na děti, o které se měla starat.

fikackova--cakry.jpg

 

V žádném případě se neměla stát zdravotní sestrou. Podle radixu i rozboru temperamentu mohla z ní být např. dobrá herečka. Ale určitě se poddala rodičovskému nátlaku, aby šla studovat něco něco "normálního" pro praktický život. 

4.jpg